Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці




Скачать 0.61 Mb.
Название Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці
страница 1/5
Дата публикации 19.10.2014
Размер 0.61 Mb.
Тип Урок
literature-edu.ru > География > Урок
  1   2   3   4   5
1

Тема 3. ПАДІННЯ РЕСПУБЛІКИ ТА РАННЯ ІМПЕРІЯ.

КЛАС: 6 ДАТА: УРОК № 50

Тема: МІСТО РИМ ТА ЙОГО МЕШКАНЦІ

Мета: 1. Охарактеризувати природно-кліматичні умови Апеннінського півострова; простежити їхній вплив на розвиток господарської діяльності населення; проаналізувати становище рабів у Римі.

2. розвивати в учнів уміння працювати з історичними джерелами і на їх основі робити певні висновки та узагальнення; складати зв'язну послідовну розповідь, ставити запитання, висловлювати власну точку зору;

3. Виховувати толерантність, пошану до історії інших народів, предмету.

Обладнання: підручник, атлас, карта, схеми.

Тип уроку: комбінований.

Методи і прийоми: словесний (розповідь, бесіда), наочний (робота з картою), практичний, робота з історичним документом, прийом театралізації,

План уроку

І. Оргмомент

II. Мотивація навчальної діяльності

IІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

IV. Актуалізація опорних знань

V. Основна частина уроку

1.Становище рабів

2.Римська школа

3. Римські нрави

4. Римські діячи

VI. Узагальнення та систематизація знань

VII. Підсумок уроку

VII. Домашнє завдання.
Прочитати байку Езопа „Два півні” (с. 102–106), підготувати запитання до

неї.

ХІД УРОКУ

І. Оргмомент

“Бон джорно”, “Бон джорно, Італія, бон джорно, Рому”, “Бон джорно, сеньйори”
II. Мотивація навчальної діяльності

Ви можете нескінченно занурюватися в це місто, Рим вам ніколи не набридне. Микола Васильович Гоголь любив приходити до Колізею, в ті часи сильно зарослий травою. Він лягав на землю і дивився в ясне піднебіння, таке ж, як в Древньому Римі. Риму присвячували вірші Гумільов, Тютчев, Мандельштам, Окуджава. Недарма Рим називають «вічним містом»! Рим – центр світового католицизму. Щорічно це мысто відвудують 30 мільйонів туристів.
IІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

2

IV. Актуалізація опорних знань

Бесіда

  1. Яким заняттям людей сприяли природні умови Апеннінського півострова?

  2. Порівняйте природнокліматичні умови Італії та Греції.

  3. Як.ви вважаєте, чому греки були вправними мореплавцями, а римляни

довго боялися моря?

  1. Хто такі етруски? Етруски прийшли до Італії морським шляхом

приблизно у VIII ст. до н. е. Вони підкорили місцеві народи й заснували свої міста-держави. Етруски займалися в основному торгівлею та піратством.

  1. Хто такі латини? Латини - миролюбні хлібороби та скотарі. Однак саме вони заснували місто, що підкорило собі весь відомий тоді світ, — Рим.

  2. Як був заснований Рим?


Робота з картою

Як природні умови впливають на господарську діяльність людей?

Апеннінський півострів, розташований на півдні Європи і формою нагадує чобіт. Недалеко від півострова лежить багато островів— Корсика, Сардинія, Крит, Сицилія.

Апеннінський півострів омивається Адріатичним морем на сході, Іонічним морем— на півдні та південному сході, Середземним морем — на заході та південному заході.

Від решти Європи Італія відокремлена горами Альпами, що й визначає теплий, сприятливий для землеробства клімат. Апеннінські гори — єдині на півострові. Вони не круті й високі. Більшість річок півострова - Тибр, Рубіконом, По - судноплавні. Півострів багатий на метали і сіль.

Північна Італія зрошується річкою По. До її складу входили Галлія, Венеція.

Середня Італія лежить між Рубіконом на півночі і рікою Френто на півдні.

Греки називали Південну Італію Великою Грецією. Грекам довелося боротися з пунами (фінікійцями) та їхніми союзниками — етрусками — за владу над Південною Італією. Греки розгромили своїх ворогів
V. Основна частина уроку

1.Становище рабів

Елемент театралізації

Зараз ми відправимося в маєток римського землевласника. Відвідаємо давильню ( місце, де з оливок роблять масло. Це дуже складна робота (потрібно натискувати на давильний важіль).
- Добридень, скажіть, будь ласка, чий це маєток?

- Цей маєток належить Луцию Попліколе. Він член міської ради. Маєток у нас великий. У нього входять: поля, виноградник, город, фруктовий сад, луг і ліс.

- Чим займаються ваші раби і чи багато їх?

- У нас в маєтку 150 рабів. Частина з них працюють в полі, інші збирають виноград, а хтось працює в городі. Є раби, які пасуть худобу.

- Що ви робите з хворими рабами і з людьми похилого віку?

3

- Господар наказав мені хворих і людей похилого віку відправити завтра на пустинний острів на річці Тібр. Там вони і помруть. Все одно від них жодної користі.

- Чому деяких рабів прикували в ланцюзі?

- О,такі раби дуже непокірні, ось їх і прикували. Вони працюють на найскладніших ділянках, і їм не дозволяється ні з ким спілкуватися.

- Ви добре годуєте своїх рабів? Раби ніколи не бувають ситі. Господар

вважає, що повний шлунок дуже шкодить роботі. Ну, все, я повинен працювати, а то господар покарає мене. Я не хочу через вас втратити своє місце.
Прийом “мікрофон”

- Як люди потрапляли на “ринок рабів”?

- Чи вони були однієї національності?

- Кого брали в полон?

- Всі раби коштували однаково?

- Хто купував рабів?

- Відношення до рабів в суспільстві.
Прийом «Допиши лист»

SALVE, AMIKUS!

(Добридень, Друже!)

Хочу дати тобі пораду, як поводитися.

Щоб не бути рабом у Давньому Римі, намагайся _____________________________________________

_____________________________________________

_____________________________________________

VALE! (Прощавай!)

2.Римська школа
Розповідь учня
Як у Греції, так і в Римі вже в дуже ранні часи велика увага приділялася освіті дітей. Греки прагнули виховати людину інтелектуального і здорового, добре розвиненого фізично. У Римі, діти до 7 років виховувалися удома під наглядом рабів, незрідка ними були греки, що учили їх грецькій мові. Після 7 років в Греції хлопчики передавалися на піклування батька і раба-педагога. (Що означає слово “педагог”? – “супроводжуючий дитяти”). Діти займалися в школі з трьома вчителями. “Грамматіст” виучував грамоті, листу і рахунку. А як його називали в Римі? (“літератор”). А як в Римі називали вчителя арифметики? (“калькулятор”). Учні повинні були заучувати напам'ять, повторюючи за вчителем. Як у Греції, так і Римі учень вчилися вважати на камінчиках. Складніші арифметичні розрахунки вироблялися на “абаку”. (Що сталося від цього предмету? – “рахівниці”). Другим вчителем в Греції був вчитель музики. (Як його називали? – “кифаріст”). (А хто займався фізичним вихованням дітей? – “педотріб”. А чи знаєте ви як називалося приміщення для спортивних занять? – “Палестри”). Хто може пояснити походження слова “канікули” ? (каникулярії = caniculares. “дні собачок”, самі спекотливі дні в році, коли сходив Сіріус, найяскравіша зірка в сузір'ї Великого Пса (Canis Major) і наставали канікулярні дні, коли в школах Риму не було занять). Були школи, де дівчатка вчилися разом з

4

хлопчиками. І вважалося почесним, якщо про дівчинку говорили, що вона освічена дівиця. Зате вчилися римські хлопчики і дівчатка цілий день, від зорі до вечора, роблячи перерву лише для обіду.

1 – (Unus )унус, 2 – (Duo) дуо, 3 – (Tres) трэс, 4 – (Quattuor) кваттуор, 5 –(quinque)квинквэ, 6 –(Sex) сэкс, 7 – (Septem) сэптэм, 8 – ( Octo) окто, 9 –(Novem )

10 (decem) децем

Бесіда

  1. Чи цінувалася освіта у Римі?

  2. Який раб коштував дорожче – освічений чи ні?

  3. Батьківщиною якої нової науки став Рим? Юриспруденції - наука о праве и государстве

Щось не хочеться сидіти,
Фізкультхвилинка.
Треба трохи відпочити.

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки.

Вище руки підніміть

І спокійно опустіть.

Плесніть, діти, кілька раз,

За роботу – все гаразд.
3. Римські нрави
Слово вчителя

Видатний поет Марциал, що жив в 1 столітті, вірші якого читали і в Римі, і в провінціях, із сумом говорив, що він користується популярністю не більше, ніж вороний жеребець Андремон. Чи міг кінь користуватися в римської публіки популярністю більшою, ніж талановитий поет? І якщо так, то чому? Які розваги для римського населення були улюбленими?

Знаменитий римський поет з жахом згадував, як одного дня в театрі йшла вистава написаною ним веселої і дотепної комедії. Здавалося, глядачі з цікавістю і увагою стежили за грою акторів. Як раптом на сцену, подібно до каменя, пущеного з пращі, влетів з вулиці чоловік. Задихаючись від хвилювання, він закричав: “Не втрачайте часу!!! У амфітеатрі б'ються за місця – ось-ось почнеться бій гладіаторів і цькування звірів! Актори і комедія в ту ж мить були забуті. Штовхаючись і кричучи, всі кинулися до виходів з театру.
Як цей епізод характеризує вдачі і культурний рівень римської публіки?
Робота у групах

Робота з документом

І група

5

1) Якими були Римські моральні цінності? Чи існували вони взагалі?

2) Що було найважливішим для римлян?



Питання


II група

Імператорський Рим приголомшував своєю грандіозністю і красою. Де ще побачиш настільки прекрасні будівлі храмів, палаців, театрів, Колізею! А як прекрасний перелив мармурових колон, сяяння позолочених статуй! Барвами веселки переліваются яскраві фарби мозаїки. Навіть і не віриться, що окрім фасаду, в міста є інша сторона. Вулиці Вічного міста були криві і не мали назв, а удома — номерів. П'яти-шестиповерхові будинки, що належать багачам, виделялісь на тлі особняків і одноповерхових будівль.

Але вони не могли служити орієнтирами для гостя столиці, оскільки їх було багато, і вони були схожі один на одного. Тіснота була така, що не залишалося місця для парків, квітників або дерев. Густонаселене місто було брудним: помиї, сміття, непотріб викидались з вікон прямо на вулицю, на голову перехожому, що зазівався. Знайти потрібний будинок було важко, але можливо: «Знайдеш будинок з пальмою». «Вважай удома від Великих воріт: тобі потрібний сьомий». «Шукай на початку Критої вулиці...»

Питання

1) Для чого багачі будували багатоповерхові будинки з багатьма кімнатами?

2) Як себе відчувала у Вічному місті людина з провінції, що приїхала погостювати до родича?

3) Чим притягував до себе Рим мандрівників і гостей?

III група

6
Питання

1) Як ви вважаєте, наявність такої кількості незаможних людей — це свідоцтво сили або слабкості імператорського Риму? Чому?

2) Чи були такі дії ефективні? Підкуповувавши плебс роздачами грошей і продуктів, а також цирковими виставами, захоплювали і утримували владу в древньому Римі. Практика субсидування цін на продукти була введена «хлібним законом» ще в 123 році до н.е. Вираження також використовується для негативного опису підкупу виборців і популізму
VI. Узагальнення та систематизація знань
Блiц-опитування
1. “Горе переможеним!” вождеві галлів Бренну, який поклав свій важкий меч на ваги і зажадав у римлян величезний викуп золотом.

2. “Карфаген має бути зруйнований!” Катон

3. “Краще померти від заліза, чим з голоду”. Спартак

4. “Країна телят”. Італія.

5. Посадова особа, що обирається з числа плебеїв, для захисту їх інтересів. Народний трибун.

6. Бойові підрозділи приблизно по 4 тисячі воїнів. Легіони.

7. Як називався союз трьох полководців в Римі. Тріумвірат.

8. Що означає вираження “Піррова перемога”. Перемога рівна поразці.

9. Головне правило Риму в боротьбі за Італію. “Розділяй і володарюй”.

10. Талановитий полководець Карфагена, батько Ганнібала. Гамількар.

11. Раби, яких заставляли битися на смерть для розваги і задоволення глядачів. 12. Цариця Єгипту. Клеопатра.

12. Видатні поети Риму. Вергилій і Горацій.

13. Найкращий імператор Риму. Траян.

14. Суспільні лазні у римлян. Терми.
VII . Підсумок уроку


  1. Що нового ви дізналися на уроці?

  2. Якби ви були вчителями, який із етапів нашого уроку ви б не проводили на своєму уроці?


VIII. Домашнє завдання.

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ГОРЛІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ГОРЛІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ № 62
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ІСТОРІЇ У 6 КЛАСІ

МІСТО РИМ ТА ЙОГО МЕШКАНЦІ
Підготувала

вчитель історії

Земцова Анна Сергіївна
Горлівка-2012

1. Императорский Рим ошеломлял своей грандиозностью и красотой. Где еще увидишь столь великолепные здания храмов, дворцов, театров, Колизея! А как прекрасен перелив мраморных колонн, сияние позолоченных статуй! Цветами радуги пе¬реливаются яркие краски мозаики. Даже и не верится, что кроме фасада, у города есть другая сторона. Улицы Вечного города были кривые и не имели названий, а дома — номеров.

Пяти-шестиэтажные дома, принадлежащие богачам, выделя¬лись на фоне особняков и одноэтажных строений. Но они не могли служить ориентирами для гостя столицы, т.к. их было много, и они были похожи друг на друга. Тупики и маленькие улочки тоже были безымянными. Теснота была такая, что не оставалось места для парков, цветников или деревьев. Густонаселенный город был грязным: помои, отбросы, ненужные хозяину вещи выбрасыва¬лись из окон прямо на улицу, на голову зазевавшемуся прохожему. Найти нужный дом было трудно, но возможно:

«Найдешь дом с пальмой».

«Считай дома от Больших ворот: тебе нужен седьмой».

«Ищи в начале Крытой улицы...»

Вопросы и задания

1) Для чего богачи строили многоэтажные дома с большим ко¬личеством комнат?

2) Как себя чувствовал в Вечном городе человек из провинции, приехавший погостить к родственнику?

3) Чем притягивал к себе Рим путешественников и гостей?

2. Вставьте пропущенные словосочетания:

Рим во времена империи называли Вечный город или просто ______________________________________

До сих пор существует выражение «Все дороги __________________________________________________

Город Рим был украшен ______________________________________________________________________

Огромный амфитеатр назывался _______________________________________________________________

«Храм всех богов» назывался _________________________________________________________________

В особняках жили ____________________________________________________________________________

«Под черепицей крыши» многоэтажных домов жили ______________________________________________

Улицы «Вечного города» были очень____________________________________________________________

3. Прочтите отрывок из произведения римского писателя Ювенала «Сатиры»:

Если богач спешит по делам — над толпы головами,

Всех раздвинув, его понесут на просторной либурне;

Там ему можно читать, писать или спать по дороге, —

Ежели окна закрыть, то лектика дрему наводит;

Все же поспеет он в срок; а нам, спешащим, мешает

Люд впереди, и мнет нам бока огромной толпою

Сзади идущий народ: этот локтем толкнет, а тот палкой

Крепкой, иной по башке тебе даст бревном иль бочонком;

Ноги у нас все в грязи, наступают большие подошвы

С разных сторон...

Вопросы и задания

1) Как вы поняли, от имени кого написан данный монолог? Какими чувствами он пронизан (гордости, удовольствия, обиды, раздражения и т.п.)?

2) Какими вам представляются, согласно данному тексту, римские улицы?

3) Что раздражало усталых пешеходов на улицах Рима? Чем были недовольны устроившиеся на носилках особы?

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________
4. Многочисленные зрелища императорского Рима были обыч¬ным делом, чертой повседневной жизни. Даже верховные прави¬тели принимали в них участие: император Нерон имел прозвище «актер на троне», Коммод выступал в качестве гладиатора, Каракалла — в качестве возничего на состязаниях колесниц. Празднества требовали огромных затрат: зрителей бесплатно кор¬мили, угощали напитками, одаривали, проводили лотереи. Для знатных римлянок присутствие на зрелищах было не только по-водом для развлечения, увеселения, но и возможностью «показать себя».

Расскажите об одном из зрелищ (состязании колесниц, теат¬ральном представлении, гладиаторском бое и т.п.) от имени зрите¬ля — вашего ровесника. Опишите ситуацию, по которой вы оказа¬лись на представлении, содержание зрелища, поведение зрителей, их отношение к происходящему на арене, их внешний вид, ваши личные впечатления от одного из нескольких дней праздника.

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

5. Кто прав в споре? Выскажите свое мнение.

а) Имея возможность жить за счет государства, эти люди заняться могли искусством, наукой, поэзией, философией и т.п. и обогатить культуру императорского Рима.

б) Это праздная толпа, иждивенцы государства. У них потребительское отношение к жизни. Они не способны были к сози¬данию и творчеству.

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________
6. Прочитайте отрывок из стихотворения римского автора:

Уступает земля колесам, воздух

Замутняется поднятою пылью,

То и дело коней возницы хлещут,

В увлеченье из кузова настолько

Наклонившись вперед, что не по крупам —

По загривкам приходятся удары,

И не скажешь, не скачут ли возницы

Не в повозке, а ниц припавши к дышлу.

Промелькнув, словно птицы, по широкой

Части поля, из глаз вы скрылись быстро

Там, где с умыслом сужено пространство...

(Аполлинарий Сидоний)

Вопросы и задания

1) Догадайтесь, о каком массовом зрелище идет речь? Где оно устраивалось?

2) «Пространство, с умыслом суженное», представляло собой канал, заполненный водой. Для чего это было сделано?

3) Как вы считаете, мог ли подобным образом рассказать об этом зрелище не очевидец? (Да. Нет. Почему?)

4) Продолжение эпизода придумайте сами.

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________


Задания к уроку «Вечные города Римской империи».

ФИ________________________________

1. Вставьте пропущенные словосочетания:

Рим во времена империи называли Вечный город или просто ______________________________________

До сих пор существует выражение «Все дороги __________________________________________________

Город Рим был украшен ______________________________________________________________________

Огромный амфитеатр назывался _______________________________________________________________

«Храм всех богов» назывался _________________________________________________________________

В особняках жили ___________________________________________________________________________________________

«Под черепицей крыши» многоэтажных домов жили ___________________________________________________________________________________________

Улицы «Вечного города» были очень ___________________________________________________________
2. В Риме не было средств массовой информации. Потребность в том, чтобы известить людей о новостях, значительных событиях своей жизни, городских делах римляне удовлетворяли разными способами. Один из них — записи на стенах домов (!).

Приведем некоторые из них.

1. «Сделайте Пансу эдилом, прошу вас. Он достоин этого»,

2. «Все золотых дел мастера призывают избрать эдилом Гая Куспия Пансу».

3. «Цирюльники: в эдилы — Юлия Требия».

4. «Если кто отвергнет Квинтия, тот да усядется рядом с ослом».

5. «Труппа гладиаторов Эдила Авла Светтия Церта будет сра¬жаться в Помпеях в день перед июньскими календами. Произойдет схватка с дикими зверями».

6. «Из лавки пропала бронзовая ваза. Если кто возвратит ее, получит 65 систерциев, а если укажет вора, так что сможем вы¬ручить вещь, — 20 систерцев».

7. «Зосим продает сосуды для виноградных выжимок».

8. «Фонтикул своей рыбоньке — сердечнейший привет».

9. «Марк любит Сиендру».

10. «Корнелию Елену любит Руф».

11. «Получил твое письмо».

12. «Сладчайшей и возлюбленнейшей — привет».

13. «Родился Корнелий Сабин».

14. «Умер Глер на следующий день после ном».

15. «Я удивляюсь тебе, как могла ты не рухнуть,

А продолжаешь нести надписей столько дрянных».

Вопросы и задания

1) Что напоминают вам четыре первые надписи? _________________________________________________

2) К чему относится последняя надпись? Как бы вы ее озагла¬вили?

_____________________________________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________

3) Попытайтесь определить несколько тем в содержании над¬писей.

А)___________________________________________________________________________________________

Б) _____________________________________________________________________________________________

В) _____________________________________________________________________________________________

Г) _____________________________________________________________________________________________

4) Как эти надписи на стенах домов в Помпеях характеризуют жизнь римлян и их самих?

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________
3. Прочтите отрывок из произведения римского писателя Ювенала «Сатиры»:

Если богач спешит по делам — над толпы головами,

Всех раздвинув, его понесут на просторной либурне;

Там ему можно читать, писать или спать по дороге, —

Ежели окна закрыть, то лектика дрему наводит;

Все же поспеет он в срок; а нам, спешащим, мешает

Люд впереди, и мнет нам бока огромной толпою

Сзади идущий народ: этот локтем толкнет, а тот палкой

Крепкой, иной по башке тебе даст бревном иль бочонком;

Ноги у нас все в грязи, наступают большие подошвы

С разных сторон...
Вопросы и задания

4) Как вы поняли, от имени кого написан данный монолог? Какими чувствами он пронизан (гордости, удовольствия, обиды, раздражения и т.п.)?

5) Какими вам представляются, согласно данному тексту, римские улицы?

6) Что раздражало усталых пешеходов на улицах Рима? Чем были недовольны устроившиеся на носилках особы?

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________
4. По закону 73 г. до н.э. каждый неимущий гражданин города Рима ежедневно получал 1,5 кг хлеба. Позже императоры ввели раздачу масла и мяса, а иногда устраивали выдачу денег. В I—II вв. число иждивенцев государства доходило до 200 тыс. человек. «Хлеба и зрелищ!» — основное требование этих людей. Чем они занимались? Праздно болтались на площадях, посещали хар-чевни, бани, цирки, амфитеатры, развлекались конными состя¬заниями, гладиаторскими боями, травлей диких зверей и т.п.

Вопросы и задания

1) Как вы считаете, наличие такого количества неимущих людей — это свидетельство силы или слабости императорского Рима? Почему?

2) Могло ли подобное явление иметь место в Древней Греции? В странах Древнего Востока? Почему?

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________
5. Раскопки археологов показали, что амфитеатры имели мно¬гочисленные коридоры, помещения с клетками для зверей, комнаты-камеры без окон для гладиаторов, карцер для провинившихся, помещения для охраны.

Если бы вы не знали, что это специальная школа для гладиа¬торов, как вы назвали бы это сооружение? На что оно больше похоже, чем на школу?

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________
6. Самым большим амфитеатром в Римской империи был Коли¬зей. Он представлял собой эллипс с окружностью 524 м, дли¬ной 188 м по одной оси и по другой — 156 м. Он вмещал до пятидесяти тысяч зрителей. Хронист Беда Достопочтенный писал:

«До тех пор, пока стоит Колизей, стоит Рим.

Когда падет Колизей,

Падет Рим.

Когда падет Рим,

Падет мир»

Может ли Колизей быть визитной карточкой Вечного города, его символом?

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________


  1   2   3   4   5

Добавить документ в свой блог или на сайт

Похожие:

Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Красный рим предисловие
Москва, “Третий Рим”. С уверенностью можно сказать, что из Москвы “Третий Рим” не получился, а вот “Красный” с лихвой. У архитектора...
Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Фредерик Коплстон История философии. Древняя Греция и Древний Рим. Том II
«История философии. Древняя Греция и Древний Рим. Т. II. / Пер с англ. Ю. А. Алакина.»: Центрполиграф; Москва; 2003
Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Урок музыки в 3 классе (учитель Огнева Т. А.) Тема урока: Урок путешествие «Многоголосие»
Сформировать представление о музыкальном искусстве и музыкальных инструментах
Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Урок русской литературы и истории в 7Б классе. Тема
...
Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Урок по русской литературе в 9-м классе. Тема: «Комедия Н. В. Гоголя «Ревизор»
Цель урока: развивать навыки и умения анализа художественного тек-ста, творческие способности учащихся, помочь учащимся извлечь нравст-венный...
Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Урок литературы. 7 класс Тема: А. С. Пушкин «Песнь о вещем Олеге»....
Рассмотреть взаимодействие характера человека и его судьбы в художественном мире баллады
Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Урок литературы. 6 класс. Тема урока : Рассказ «Любовь к жизни» Джека...
Тема урока: Рассказ «Любовь к жизни» Джека Лондона (раздел «Зарубежная литература», 1-ый урок из 2-х по данной теме)
Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Урок литературы в 9 классе. Тема: «Осень жизни»
Тема: «Осень жизни» в творчестве поэта. (Читая философскую лирику Ф. И. Тютчева и А. С. Пушкина)
Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Урок №1 Тема
Тема. М. А. Шолохов «Судьба человека». Трагическая судьба одного человека как воплощение трагедии всего народа во время Великой Отечественной...
Урок №50 Тема: місто рим та його мешканці icon Урок изучения нового материала с использованием икт (урок с мультимедийной...
Тема: А. С. Пушкин. Детство, юность, начало творческого пути. «Руслан и Людмила». Пролог
Литература


При копировании материала укажите ссылку © 2015
контакты
literature-edu.ru
Поиск на сайте

Главная страница  Литература  Доклады  Рефераты  Курсовая работа  Лекции